Nabídka studijních programů

Náš ústav garantuje výuku několika studijních programů. O jaké se jedná, a více informací o nich se dozvíte níže. Stačí si vybrat…

Mikroelektronika a technologie (Bc.)

Máme pro vás opravdovou pecku: studium, kde se naučíte navrhovat elektronické obvody a používat materiály pro elektroniku – všechno v prostředí špičkových laboratoří. Naučíte se, jak vyrábět senzory s nanotechnologiemi. Dozvíte se o alternativních zdrojích elektrické energie a budete pracovat s elektronovými mikroskopy. Z předmětů vás čeká matika, fyzika, materiály pro elektroniku, elektronické a integrované obvody nebo programování mikrokontrolérů.

Mikroelektronika (Ing.)

Máme pro vás pořádnou dávku elektroniky: obor, kde se naučíte navrhovat integrované a elektronické obvody a systémy a používat materiály pro elektroniku – všechno v prostředí špica vybavených laboratoří. Z předmětů vás čekají samé odborné chuťovky – návrh integrovaných a elektronických obvodů a zařízení, programování mikrokontrolérů nebo nejnovější materiály pro elektroniku.

Mikroelektronika a technologie (Ph.D.)

Do hloubky pochopíte složité elektronické obvody a moderní technologie pro elektroniku. A to v prostředí špičkových laboratoří naší fakulty. Předměty si zvolíte sami – podle toho, co vás zajímá. Ale určitě vás čeká zkouška z angličtiny.
Až dostudujete, budete špičkovými experty na návrh a využití elektronických obvodů a technologií. Můžete se hlásit na pozice vedoucích pracovníků vývojových týmů nebo se vrhnout do samostatného podnikání. A pokud vás láká kariéra na fakultě, najdete uplatnění jako odborný asistent, budete pracovat na projektech a zapojíte se do výuky mladších studentů.

Více informací

Informace o Dnech otevřených dveří, přihláškách, přijímacích zkouškách apod. naleznete na webu fakulty. Naleznete zde také informace o kombinované formě studia.

Web fakulty

Víte, že...

část laboratorní výuky probíhá v čistých prostorách CEITEC VUT?
návrh čipů učíme v profesionálním prostředí Cadence?
výuka montážních technologií probíhá na poloautomatické lince?
jsme jediný ústav fakulty, kde celoročně učí odborníci z praxe?
ústav mikroelektroniky zastupuje VUT v Czech National Semiconductor Cluster?
ústav mikroelektroniky je významným českým partnerem řady univerzit na Taiwanu?
celosvětový trh s polovodiči a čipy roste o desítky procent ročně?
celosvětově schází v oblasti polovodičů statisíce kvalifikovaných odborníků?
VUT vede projekt Národního kompetenčního centra pro polovodiče?